Умот не е брод што треба да се натовари, умот е оган што треба да се разгори.“ - Плутарх

четвртак, 14. март 2013.

Општински натпревар во ракомет 2013

13.03.2013
Општина Центар Скопје
ПОЛУФИНАЛЕ
15.03.2013 ФИНАЛЕ

На 27 февруари 2013 година во спортската сала на ОУ „11 Октомври" се одржале квалификациските натпревари, во рамки на Училишниот турнир во ракомет во категорија машки за учебната 2012/2013 година. За освојување на титулата на овој турнир се натпреварувале екипите од основните училишта: „Димитар Миладинов", „Ј.Х. Песталоци", „Коле Неделковски", „Kочо Рацин", „11 Октомври" и „Св. Кирил и Методиј". Турнирот завршил на 15.03.2013 год. во истата сала со финале во кое за првото место се изориле учениците од ООУ „Kочо Рацин", за второто место учениците од ООУ „Димитар Миладинов", а за третото место учениците од ООУ „11 Октомври". Честитки до сите натпрварувачи.
За најдобар ракометар на овој турнир е прогласен Томислав Јагуриновски од ООУ "Димитар Миладинов"2 коментара:

  1. Aida bravo...za postovite koi postojano gi objavuvash za site sluchuvanje vo uchlishteto i nadvor od nego...sekoja chest za site uchesnici i chestitkiii za turnirot...:) pozz

    ОдговориИзбриши
    Одговори
    1. Благодарам, мој мал придонес да ги зачуваме убавите спомени :)

      Избриши